O nás

Základní údaje společnosti

TRCZ s. r. o.
Průmyslová 1165, 410 02 Lovosice
IČ: 26486059
DIČ: CZ26486059
Základní kapitál: 990 000 000 Kč
Počet zaměstnanců: 1 050
Obrat: 5 200 mil. Kč

Společnost TRCZ s.r.o. je stoprocentní dceřinou společností japonského podniku Tokai Rika Co., Ltd., který je jedním z největších světových výrobců automobilových dílů.

Společnost TRCZ byla založena koncem roku 2001 a už v prosinci 2003 zahájila výrobu v nové továrně postavené na zelené louce v Lovosicích v severních Čechách. Stavba patří k největším a nejmodernějším produkčním kapacitám skupiny Tokai Rika a její současný výrobní sortiment tvoří především multifunkční ovladače, bezpečnostní pásy a další komponenty sloužící k zajištění aktivní a pasivní bezpečnosti ve vozidlech. Hlavními odběrateli těchto špičkových komponentů jsou zejména významné automobilky v Evropě.

 

Výrobní technologie

Výrobní sortiment TRCZ zahrnuje celé spektrum technologicky vyspělých automobilových dílů. Jde zejména o prvky pasivní bezpečnosti - hlavně bezpečnostní pásy s přepínačem - a nejrůznější druhy ovladačů, které slouží například k ovládání směrových světel nebo stěračů, k elektronickému stahování oken či k dálkovému ovládání audiosystémů. Výroba dalších dílů se připravuje.

V dílech vyráběných v TRCZ má své nezastupitelné uplatnění elektronika, díky níž TRCZ dosahuje významných úspor hmotnosti a velikosti a zároveň zvyšuje funkčnost komponentů. To vše přispívá ke zvýšení bezpečnosti a zlepšení požitku z jízdy.

Řadu součástek a dílů používaných v našem výrobním sortimentu si TRCZ vyrábí sama, například snímače natočení volantu zabudované v multifunkčních páčkových přepínačích. Při výrobě některých jiných dílů TRCZ spolupracuje se subdodavateli.

Důležitou součástí všech fází je důkladná kontrola - od kontroly materiálů při vstupu přes kontrolu během produkce až po výstupní kontrolu. K testování výrobků slouží laboratoř vybavená nejmodernějšími měřícími přístroji.